Pan świerkowej polany

April 17, 2016

 

Po długiej podróży przyleciał, jest!

 

Jakiś czas go nie było, więc musiał zajrzeć we wszystkie zakątki swojego rewiru. Trochę się tu towarzystwo rozpanoszyło przez te kilka miesięcy. Czarne jak smoła na rozgrzanym słońcu kruki, umościły sobie przytulne gniazdo całkiem niedaleko jego lokum. Sąsiedzi w przeciwieństwie do niego już cieszą się swoim potomstwem, które z czubka majestatycznego świerka ma widok na całą okolicę. Ojciec kruk zaciekle broni swojego rewiru, nie straszny mu żaden drapieżnik, nawet On!

 

Jego gniazdo trochę ucierpiało podczas jesiennej burzy, ale podstawa wciąż tkwi w rozwidleniu rosłego buka. Za kilka dni będzie jak nowe. Kilka świerkowych gałązek i suchej trawy rozwiąże problem podniszczonego lokum. Wciąż jeszcze czeka z jego meblowaniem póki, nie wróci ona - Pani świerkowej polany.

 

Zaraz, zaraz a ten, czego tu?! Bursztynowe oczy lśnią w słońcu a siwa głowa i klinowaty biały ogon nie pozostawia złudzeń. Świerkowa polana stanowi również część jego rewiru, choć w przeciwieństwie do niego ten nieco ociężały ptak pozostaje tu na zimę. On, choć dwa razy mniejszy wzbija się w powietrze i kilkukrotnie przypuszcza atak na intruza. Raz z lewej raz z prawej, aż wielkie ptaszysko łamie gałąź, na której siedzi. Więcej zrobić nie może, siada, więc na czubku suchej brzozy i skrzeczy o pardon krzyczy. Ogromne ptaszysko zrywa się i odlatuje. On pręży się na suchej brzozie, opuszcza głowę i skrzydła niczym mityczny gladiator prężący muskuły po wygranej bitwie i krzyczy. Nie bez kozery zwą go krzykliwym. Słychać go w najdalszym zakątku rewiru.

 

Powrócił i następne pięć miesięcy On będzie Panem Świerkowej Polany.

 

 

Please reload

Polecane

Sigma S 60-600mm f/4.5-6.3 DG OS HSM

October 12, 2019

1/3
Please reload

Ostatnie posty

August 18, 2017

August 18, 2017

June 17, 2016

January 7, 2016

October 3, 2015

May 12, 2015

October 14, 2014

February 5, 2014

Please reload

Popularne tagi
Please reload

Inne witryny
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

© 2014 by Karolina Myroniuk, e-mail: qelka@poczta.fm